چگونه اندازه لباس را تشخیص دهیم | لباس سایز بزرگ زنانه | عالی مد

چگونه اندازه لباس را تشخیص دهیم

چگونه اندازه لباس را تشخیص دهیم

بعضی وقتا  پیراهن نوی خود را می پوشید و می بینید خیلی گشاد و بد قواره به نظر می رسد. علت کار چیست؟ آیا به خاطر بلندی آستین هاست؟ به خاطر یقه ی آن است؟ یا اینکه زیر کت ناجور به نظر می رسد؟ امروز علت آن را خواهید فهمید

در این مقاله قوانین و روش هایی آورده ایم که با استفاده از آنها همیشه لباسهایتان برازنده و اندازه ی تنتان خواهند بود.کاملا  درست است که مُدِ لباس روز به روز تغییر خواهد کرد ، اما این قوانین هیچگاه تغییر نمی کنند و برای همه نوع لباس می توانید از قوانین استفده کنید

چگونه اندازه لباس را تشخیص دهیم

 

پیراهن جلو دکمه دار 

آستین ها و سردست

پیراهن های جلودار معمولاً پس از چند بار شستشو آب می روند، پس هنگام خرید پیراهن جلو دکمه دار، حتماً دقت کنید که آستین ها کمی برایتان بلند باشد تا اگر پس از شستشو آب رفت، مشکلی به وجود نیاید .

اندازه ی مناسب برای آستین ها چقدر باید باشد؟توجه داشته باشید که آستین از روی مچ گذشته و تا ابتدای شستتان برسد
درضمن سرآستین ها نیز باید به میزان کافی کیپ باشد تا از روی مچ پایین نیایند
اگر پیراهن جلو دکمه دار خود را معمولاً روی شلوار می اندازید، پس به این مساله توجه داشته باشید  که قد آن نباید از زیپ شلوارتان پایین تر بیاید و باید کمی بالاتر از آن بایستد
وقتی که روی پیراهن از ژاکت یا کت استفاده می کنید، دقت کنید که اگر دستانتان را بکشید، آستین پیراهن باید فقط خیلی کم (حدود یک تا دو سانت) از سر آستین کت بیرون بیاید، اگر بیشتر  از آن بود، باید سایز پیراهن را کوچک تر انتخاب کنید

یقه ها و پیراهن

اگر پیراهنتان از قسمت شانه هامناسب و  اندازه  باشد ، مطمئن باشید  که سایز مناسبی را برداشته اید

زمانی  دکمه های پیراهن را کامل بستید، باید انگشت سبابه تان در فاصله ی بین یقه و گردنتان جا بگیرد تا متوجه شود که خوب اندازه تان است.
لبه ی بیرونی و نوک یقه باید با برگردان یقه ی کتی که از روی آن می پوشید، به خوبی پوشیده شود.

کت

بعد  از پوشیدن کت، اگر دست هایتان را بکشید، آستین کت باید تا بند انگشت شستتان برسد. و کت باید پشتتان را نیز به خوبی بپوشاند.

و یقه ی کتتان باید به صورتی باشد که حدود یک سانت از یقه ی پیراهنتان را نشان دهد.
و اگر عادت دارید که کت ورزشی خود را روی پلوور می پوشید، در مواقعی که کت می خرید  توجه کنید که حتماً یک پلوور نازک نیز همراه خود بیاورید.

شلوار 

شلوار پارچه ای

پرو کردن شلوار پارچه ای بسیار آسان  است و خیلی راحت متوجه می شوید که اندازه تان هست یا نه. اگر شلوار را بدون کفش امتحان میکنید، باید قدش به زمین برسد. اگر هنگام پرو کفش پایتان است، قسمت پشتی پاچه ی شلوار باید به زمین برسد. دقت کنید که قد شلوار باید اندازه ای باشد که هنگام راه رفتن جورابتان معلوم نباشد.

هنگامی که کمربند را روی شلوارهای پارچه ای می بندید، توجه کنید  که خیلی سفت و محکم نکشید، این کار باعث می شود که شکمتان بزرگتر به نظر برسد.
دکمه ی شلوار را پایین نافتان ببندید.
همانطور که در اول مقاله هم گفتیم لباسهای پارچه ای ممکن است پس از شستشو کمی  آب بروند، توجه کنید که شلوارتان را نیز کمی بلندتر بخرید

لباسی کاملاً برازنده!

اگر از اندازه های درست لباس ها باخبر باشید، پس از خرید یا گرفتن لباستان از خیاطی، بسیار راضی خواهید بود، چون تمام لباسها کاملاً اندازه و مناسب  تن شما خواهند بود. امیدواریم نکاتی که گفته شد  در این زمینه کمک کننده و مفید بوده باشند.

فروشگاه عالی مد ارائه دهنده انواع لباس مطابق سلیقه شما برای ارتباط با ما به سایت مراجعه کنید و بیشتر درباره ی ما بدانید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *