چرا چاقی باعث انزوا می شود ؟ | لباس سایز بزرگ زنانه | عالی مد | خرید اینترنتی لباس سایز بزرگ

چرا چاقی باعث انزوا می شود ؟

چرا چاقی باعث انزوا می شود ؟

چرا چاقی باعث انزوا می شود و رابطه چاقی با انزوا و در نهایت افسردگی چیست ؟

عده ای از افراد بر این عقیده ندارند که چاقی در نهایت افسردگی و انزوا را به همراه دارد ولیکن هنگامی که با یک جست و جو و تحقیق کوچک در می یابیم که بیش تر افراد چاق و دارای اضافه وزن دچار انزوای شدید و افسردگی هستند ، این باور خواه نا خواه در شما شکل می گیرد.

در این میان عده ای از اطرافیان فرد چاق ، با راه و بیراه طعنه زدن ها و پراندن تیکه هایی درباره اضافه وزن به انزوا و افسردگی فرد بیش تر یاری می رسانند و این باور را هر روز بیش تر از دیروز به او منتقل می کنند که تو تفاوت بزرگی با سایر افراد خواهی داشت و در نهایت همین امر موجب می شود تا در ابتدا از خود متنفر ، دچار انزوا و در نهایت دچار افسردگی چاقی شود .

اضافه وزن و چاقی یک بیماری مزمن می باشد که شایع شدن آن در تمامی گروه های سنی در حال بالا رفتن می باشد و در عصر حاضر و اکنون تحت عنوان یک اپیدمی جهانی مد نظر واقع می شود .

این پدیده و اختلال ، تحت تاثیر عواملی هم چون ژنتیک و محیط می باشد و عوارض بالا و زیادی هم چون بالا رفتن فشار خون ، اختلال در تنفس ، دیابت از نوع دوم و بیماری های قلبی و عروقی را در جانب عوارض اجتماعی و روانی آن به دنبال دارد که تمامی این موارد ، موجب تحت تاثیر قرار دادن جامعه می شود .

یکی از اساسی ترین عوارض در پی داشته از اضافه وزن که بسیاری از اشخاص مبتلا را شامل می شود ، به عقیده متخصصان ، معضل انزوا و افسردگی می باشد . اختلال در هیجانات ، پایین بودن اعتماد به نفس ، انزوای شدید اجتماعی و مضطرب بودن ، کلیه این ها از مواردی می باشند که با چاقی و اضافه وزن رابطه دارند .

برای داشتن لباس های مناسب  در طرح و رنگ های متنوع از فروشگاه اینترنتی عالی مد خرید کنید .

اضافه وزن و چاقی و انزوا و افسردگی هر کدام سهم گسترده ای از بار هزینه و بیماری ها را مختص به خود قرار می دهند و افزایش شیوع هر یک از این ها ، امکان دارد که بیانگر و جلوه دهنده رابطه میان اضافه وزن و انزوا و افسردگی باشد .

در همین مبحث و در سعی و کوشش برای به میزان پایین رساندن مشکل انزوا و افسردگی در اشخاص دارای اضافه وزن که خود یک عامل برای عدم توجه به معضل اساسی آن ها که همان چاقی می باشد ، می شود عده ای از پژوهشگران از کشور ما ، پژوهشی را به اجرا در آوردند که در آ« تاثیر داشتن مکمل اسید چرب امگا ۳ در جانب داشتن تمارین هوازی بر روی وضعیت غلظت چربی در بدن و انزوای خانم های دارای اضافه وزن مورد پژوهش و بررسی واقع شده است .

نتیجه های به دست آمده از این تحقیق و مطالعه بیان کرد که مصرف کردن در یک تایم زمانی از انجام دادن تمرین های هوازی و مکمل امگا ۳ ، به صورن دارای معنی و قابل توجهی انزوا را به حداقل می رساند .

طبق بر همین اصل ، بعد از این اکیپ ، به ترتیب گروهی که تنها به انجام تمرین های هوازی پرداخته بودند و بعد از آن گروه ، تیمی که تنها مکمل امگا ۳ را مصرف کرده بودند ، بهبود مطلوبی را نمایش داد .

طبق این پژوهش های صورت گرفته ، رابطه مستقیمی میان مقدار انزوا و افسردگی و درصد چربی های بدن وجود دارد . عمل اصلی انزوا و در نهایت افسردگی می تواند به بالا رفتن چاقی منجر گردد و این احتمال وجود دارد که یک مکانیسم پاتوفیزیولوژیکی باعث رابطه انزوا با بالا رفتن تجمع در چربی شکمی گردد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *