پارچه گیپور | لباس سایز بزرگ | عالی مد | خرید اینترنتی لباس سایز بزرگ

پارچه گیپور

پارچه گیپور

 

پارچه گیپور یک نمونه  از انواع پارچه های دوستداشتنی  و پرطرفدار است که بیشتر برای لباس های رسمی و مجلسی از آن استفاده می شود. میتوان گفت  قبلا این پارچه هیچ نشانه ای  از اسپرت بودن نداشت و خیلی هم بی معنا بود که از آن در لباس های کژوال و راحتی استفاده شود اما بخاطر اینکه مد است  گاهی  همه ی قوانین را بر هم میزند ، این پارچه  در طراحی لباس های اسپرت هم وارد بازار شد. پارچه های گیپور و دانتل که همیشه  یادآور لطافت زنانه هستند امروزه دوباره در قلب طرفدارانشان قرار گرفتند . از پیژامه ها و ربدوشامبرهای تزیین شده با دانتل گرفته تا ماکسی های شیک و الگانت زنانه؛ لباس عروس هم که جای خود را دارد. این پارچه های محبوب از زمان های قدیم در طراحی لباس عروس جایگاه ویژه ای داشتند. به طور کلی پارچه های تور دار نماد زنانگی و لطافت هستند.

امروزه این پارچه های گیپور در انواع مختلفی تولید و در بازار عرضه می شوند. اگر به دنبال یک لباس متفاوت با ظاهری شیک و زنانه می گردی، می توانی یکی از انواع پارچه های گیپور را با توجه به رنگ پوست، فرم اندام و قد، برای خودت انتخاب کنی. انواع سنگ دوزی و مروارید دوزی شده، گل برجسته، تمام تور و… آن با توجه به سلیقه تو در بازار موجود است.

فرق گیپور و دانتل

گیپور و دانتل دو نوع پارچه شبیه به هم هستند که هر دو از الیاف ابریشم تهیه می شوند. پارچه دانتل بافتی بسیار ظریف ابریشم روی زمینه توری است که سه نوع برجسته، کار شده و کار نشده دارد. شباهت زیادی به پارچه گیپور دارد اما قیمت آن معمولا بالاتر است. دانتل از نقش های برجسته روی زمینه ساده تشکیل می شود.

پارچه گیپور از الیاف ابریشم و پنبه تهیه می شود و ضخیم تر از پارچه دانتل است. زمینه آن لزوما ساده نیست و گل های برجسته با فاصله های زیاد که زمینه ای ندارند و باید روی پارچه آستر دوخته شوند، از نشانه های این پارچه است.

 

در طراحی برخی لباس ها از در آمیختن پارچه های ساده با پارچه گیپور استفاده می شود و در برخی دیگر پارچه لباس فقط گیپور است. در انتخاب این لباس ها باید توجه بیشتری کنی، چون یک انتخاب صحیح به همراه اکسسوری مناسب می تواند یک خانم  راتبدیل به یک ملکه کند. اما اگر روزی این انتخاب روی اصول نباشد، آن وقت است که نه تنها قشنگ نیست بلکه می تواند شلوغ بنظر برسد .

لباس هایی تنها  با پارچه های تمام گیپور، به خودی خود دارای نقش و نگار و طرح هستند به همین دلیل نباید از اکسسوری های شلوغ و بزرگ در کنارشان استفاده کنی. اکسسوری های ساده (مینیمال)، تک رنگ و ظریف می تواند بهترین انتخاب باشد.

با توجه به یقه لباس می توانی  مدل موهای  خود را یا نیمه جمع و یا باز  انتخاب کنی.

پوشیدن یک جفت کفش پاشنه بلند که با توجه به مدلهایی که  مد است  این روزها می تواند هم جنس و هم رنگ با پارچه لباس باشد، یک انتخاب بی نظیر برای لباس های گیپور دار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *