جلوگیری از کوچک شدن سایز بزرگ | لباس سایز بزرگ | عالی مد | خرید اینترنتی لباس سایز بزرگ

جلوگیری از کوچک شدن سایز بزرگ

جلوگیری از کوچک شدن سایز بزرگ

 

پیش از اینکه مراحل شست شوی لباس را شروع کنید، ابتدا باید لکه های ایجاد شده بر روی لباس را بر اساس جنس و رنگ پارچه لکه را  از روی لباس ها از بین ببرید و بعد از آن شروع به شست و شو نمایید.

با رعایت کردن موردهای زیر در شست و شو و خشک کردن لباس ها ی سایز بزرگ به نگهداری و عمر لباس کمک خواهید کرد.

۱-تگ هایی که برای مراقب از لباس های  برای این به لباس دوخته نشده اند که پوست بدن  را آزار ندهند، وکارایی آنها برای این است که شما را در فرایند شست و شو و نگهداری لباس یاری دهند.در ضمن بعضی از لباس های سایز بزرگ  را فقط باید با دست شست و بعضی  لباس های سایز بزرگ دیگر را حتما باید خشک شویی کرد.)

۲- لباس هایی را که باید  خشک شویی کرد  را از بقیه لباس ها جدا کنید و تحویل خشک شویی دهید.

۳- فقط لباس‌های سایز بزرگی  را بشویید که به اندازه کافی کثیف هستند چون شستن بی‌مورد و مکرر عمر لباس سایز بزرگ  را کاهش می‌دهد.

۴- لباس‌هایتان  را بر اساس نوع پارچه و رنگ و همچنین نوع استفاده،جدا کنید .

لباس های روشن، لباس های تیره­، لباس های مشکی و لباس های نازک و­­ ظریف را از یکدیگر جدا کنید. و لباس های کرم و سفید جزء لباس های روشن هستند .

۴-“لباس های زیر” را همیشه  از بقیه لباس هاجدا بشویید.

۵- همیشه زیپ شلوارها یتان را قبل از اینکه در ماشین لباسشویی بشویید ، ببندید تا باعث  پاره شدن و آسیب دیگر پارچه ها و لباس ها نشود.

۶-بیشتر ماشین‌های لباسشویی چند نوع چرخه مختلف دارند که هرکدام برای شستن نوع خاصی از لباس‌ها مناسب است .این تنظیمات را حتما بدانید و بر اساس نوع لباس آن را انتخاب کنید. و اگر ماشین لباسشویی شما قدیمی است و  تنظیمات مربوط به شستشو را ندارد بهتر است بر اساس دستوراتی که روی برچسب مراقبت لباس های سایز بزرگ نوشته شده انجام دهید .

۷-در کل  لباس‌های مشکی، ظریف و تیره باید با دمای پایین و دور آهسته شسته شوند و در مقابل لباس‌های ضخیم یا لباس‌های روشن را می‌توان با آب داغ و دور های بالاتر هم شست.

۸-مواد شوینده  برای شست و شوی لباس در ماشین لباس شویی استفاده می کنید بهترآن  است که مایع باشد، از جمله مایع های مخصوص لباس های رنگی و لباس های مشکی، زیرا با توجه به این که مایع لباسشویی یک شوینده ملایم است به همین دلیل به بافت لباس سایز بزرگ آسیب نمی زند و برای لباس های ظریف و همچنین برای لباس های کودکان بهتر است از مایع لباسشویی استفاده شود و همچنین قدرت حل شدن مایع در آب بهتر از پودر لباسشویی است.

۹-بعد از اینکه کار ماشین لباسشویی تمام شد  بلافاصله لباس ها را خارج کنید و بر روی رخت آویز، آویزان کنید تا کاملا خشک شوند.

۱۰- اگر ازرخت  خشک کن های خانگی استفاده می کنید و یا لباسشویی شما مجهز به سیستم خشک کن است قبل از قرار دادن لباس ها در آن، از راهنما  استفاده کنید  و درجه حرارت و دور آن را تنظیم کنید.

۱۱-لباس‌های سایزبزرگ که  ظریفند  مانند حریر و ارگانزا و… نباید در خشک کن قرار بگیرند. درواقع بعد از شست و شو بهتر است بر روی رخت آویز خشک شوند.

۱۲-برای خشک کردن لباس های سایز بزرگ با استفاده از جریان هوا  و هر چند یک بار پنجره‌ها را باز کنید تا هوای تازه در خانه شما جریان پیدا کند.

۱۳-در کل خشک کردن لباس ها از طریق هوای آزاد خیلی بهتر است  نسبت به خشک کن است زیرا نه تنها از انرژی کمتری استفاده می شود که موجب صرفه جویی در هزینه و کاهش تاثیرات نامطلوب زیست محیطی می گردد، بلکه جریان هوا مانع از ایجاد الکتریسیته ساکن می شود.

۱۴-خشک کردن لباس در جریان هوا، باعث ایجاد رایحه تازه و تمیزی در لباس شده و طول عمر لباس را به علت کاهش سایش در خشک کن، افزایش می دهد.

۱۵-برای لباس های سایز بزرگ جنس حریر و کرپ، بافتنی (و در کل  لباس هایی که معمولا دارای الکتریسیته ساکن هستند) همچنین حوله ها حتما از نرم کننده استفاده کنید برای اینکه الکتریسیته ساکن را در لباس از بین می برد. برای اینکارهم  سه راه دارید:

نرم کننده را در مخزن مخصوص نرم کننده ماشین لباسشویی بریزید، در این صورت خود لباس شویی در مرحله آخر شست وشو از آن استفاده می کند.

اگرهم  لباس را با دستتان میشویید بعد ازاینکه لباس را آب کشی کردید، یک ظرف آب تمیز به همراه مقدار لازم نرم کننده آماده کرده و لباس هایتان را به مدت ده دقیقه داخل آن قرار دهید و آب کشی کنید در واقع مواد نرم کننده باید داخل تار و پود پارچه بماند.

و در آخر  راه حل این است که لباستان را بعد از خشک کردن با محلول آب و نرم کننده اسپری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *