اضطراب و چاقی و تاثیر آن ها بر یک دیگر | لباس سایز بزرگ زنانه | عالی مد

اضطراب و چاقی و تاثیر آن ها بر یک دیگر

اضطراب و چاقی و تاثیر آن ها بر یک دیگر

اضطراب و چاقی و تاثیر آن ها بر یک دیگر ، آیا این دو رابطه ای با یک دیگر دارند ؟

یکی از رایج ترین اختلالات در روان که در کشور های دارای توسعه بسیار رواج پیدا کرده است ، اضطراب می باشد که به طور میانگین یک چهارم از اشخاص در طی این اختلال با علائمی روانی همانند ترس ، نگرانی بیش از اندازه و دلهره و همین طور علائمی در فیزیک خود مشابه تنش ، خستگی و تپش قلب همراه می باشد .

این اختلالات پایدار ، به صورت معمولی به طور مزمن و در بیش تر موارد با دیگر حالات روانی هم زیستی بالایی دارد . هر چند که اضطراب و تنش به عنوان قسمتی از زندگی و روزمره هر شخص وجود دارد و قادر است در برخی از مورد ها موجب خلاقیت و ایجاد سازندگی نیز شود ، ولیکن چنان چه از میزانی بالا تر رود ، موجب پیدایش اختلال در روزمره اجتماعی و فردی خواهد شد .

در این بین و این مبحث ، یک عامل تهدید آور برای اختلالات به طور اضطرابی ، چاقی است . چاقی اضافه بر این که عوارضی هم چون عوارض جسمی می تواند به همراه داشته باشد ، قادر است باعث بروز و پیدایش پیامد های روانی و روحی بسیاری شود که از جمله بالا رفتن سطح اضطراب را در بر می گیرد که خود آن قادر است موجب پیدایش اختلال در اشتهای شخص و در پایان باعث چاقی و تشدید آن شود .

چاقی قادر است از طریقه های گوناگون به اضطراب منجر گردد . به عنوان نمونه اضخاصی که دچار چاقی هستند در زندگی خصوصی و عمومی خود ، تجربه کافی را در زمینه تبعیض وزنی به دست می آورند . همین طور ضمن این مورد ، رد پای منفی چاقی روی سلامت شخص و کیفیت زندگی او هم امکان دارد که تنش زیادی را به همراه خود داشته باشد .

افرادی که دارای اضافه وزن می باشند ، از حمایت اجتماعی به نسبت کم تری در مقایسه با دیگر افراد که وزنی متعادل دارند ، بر خوردار هستند . ضمن بر این موضوع ، چاقی پیش بینی کننده موثری برای تعدادی از بیماری ها به صورت مزمن خواهد بود .

اختلالات عملکردی و علائمی نا متناسب در رابطه با چاقی و بیماری هایی به صورت مزمن در رابطه با اضافه وزن ، قادر است خطر مبتلا شدن به تنش و اضطراب را بسیار بالا ببرد . ( همانند آسم که امکان دارد این بیماری به عدم فعالیت بدنی منجر و در نهایت به چاقی موجب شود ) .

این دسته از افراد به طور معمول در رژِم های لاغری خود شکست را تجربه می کنند . رژیم های غذایی دارای کالری کم و فعالیت فیزیکی نداشتن قادر می باشد که به پیشرفت و باقی ماندن اختلالات تنشی و اضطرابی یاری برساند .

لباس های خود مطابق سلیقه خود به صورت آنلاین از فروشگاه عالی مد  تهیه کنید

با این توضیحات و تفاسیر ذکر شده در فوق ، تا به امروز شواهد مکفی برای رابطه میان اضطراب و اضافه وزن در دسترس نمی باشد . بسیاری مطالعات رابطه میان این دو عامل نام برده را شناسایی کرده اند و این در حالی است که سایر تحقیقات انجام شده به رابطه دارای معنی و مفهومی دست نیافته اند . امکان دارد رابطه میان اضطراب و اضافه وزن در بین گروه های گوناگون از جمعیت با خصوصیت های گوناگون رفتاری ، بیولوژِیکی و اجتماعی دارای تفاوت باشد .

به عنوان نمونه به علت و موجب وجود تبعیض های اجتماعی زیادی که خانم های چاق را متوجه می شود ، امکان دارد اضافه وزن با تنش در خانم ها در مقایسه با آقایان دارای شیوع بیش تری نیز باشد .

در یک مطالعه انجام شده و مرور نظام مند که روی افراد در دسته بزرگ سال محقق شد ، این نتیجه به دست آمد که میان تنش و اضافه وزن رابطه ای معنا دار و مثبت موج می زند . در این بین درجه اضافه وزن و هم نوع تنش قادر است بر روی این ارتباط تاثیر به سزایی داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *