آشنایی با لباس های سایز بزرگ | لباس سایز بزرگ | عالی مد | خرید اینترنتی لباس سایز بزرگ

آشنایی با لباس های سایز بزرگ

آشنایی با لباس های سایز بزرگ

لباس‌هایی که  آماده  هستند را می‌توان در سایزهای مختلفی در بازار پیدا کرد . همیشه سایزبندی لباس‌های سایزبزرگ با سایزبندی لباس‌های معمولی کمی متفاوت است .الگوی لباس‌های مخصوص افراد چاق یا سایز بزرگ  متفاوت هستند . و برای اندام و هیکل افرادی که با الگوی معمول  ندارند طراحی شده‌اند. در مقاله ای که میخوانید  با انواع لباس‌های سایزبزرگ و  انواع سایزبندی آن وچگونگی  انتخاب لباس مناسب برای افراد سایزبزرگ آشنا می شوید .

همیشه خانم‌های چاق و سایز بزرگ تنها به دنبال لباس‌هایی گشاد و بلند بودند و تا اندام چاق خود را پنهان کنند به همین دلیل مدل‌های لباس برای خانم‌های سایزبزرگ چند مدل خاص بوده مانند  لباس‌های گشاد و بلند می‌شد تا چاقی آن‌ها را بپوشاند. اما دراین سال ها با معرفی چهره‌های هنرمند و مشهوری که چاق و سایزبزرگ هستند صنعت پوشاک این افراد  نیز در حال تغییر است و لباس‌هایی شیک و زیبا، مد روز و باکیفیت بهتر نیز به بازار آمده اند.

آشنایی با لباس های سایز بزرگ

تعریف لباس‌های سایزبزرگ

به این نکته توجه  داشته باشید که لباس‌های سایزبزرگ با لباس‌های بزرگ متفاوت است .مانند یک لباس با سایز دو ایکس لارج یک لباس در الگوی معمولی است که سایز بزرگی دارد اما جزو لباس‌های سایزبزرگ دسته بندی نمی‌شود.اما لباس‌های سایزبزرگ حتما بزرگ نیستند بلکه تناسب در آن‌ها فرق دارد . در لباس‌های استاندارد سایز لباس بر اساس سه اندازه دور سینه، دور کمر و دور باسن طراحی می‌شود اما برای افرادی که چاق هستند این تناسب چندان جواب نمی‌دهد و لباس‌های سایزبزرگ مخصوص این افراد طراحی شده است که در قسمت خاصی از بدن چاق ترند. لباس‌های مخصوص افراد سایزبزرگ معمولا گشاد هستند و اندازه بودن چندان در مورد آن‌ها مطرح نیست. لباس‌های سایزبزرگ معمولا در مغازه‌های خاص و جداگانه  به فروش می‌رسند و یا بخش مخصوصی برای خود دارند تا با لباس‌های معمولی اشتباه نشوند.

سایزبندی لباس‌های سایزبزرگ

در دنیای مد هیچ نوع سایزبندی استانداردی وجود ندارد و هر طراح و برندی سایزبندی مخصوص خود را دارد. برای مثال اگر لباس سایز ۱۴ در یک برند اندازه شما باشد ممکن است در برند دیگری این سایز برای شما ۱۶ باشد و این مساله به الگوی به کار رفته در برند مورد نظر مربوط است. علاوه بر اعداد، از حروف نیز برای سایزبندی لباس‌های سایزبزرگ استفاده می‌شود مثلا به جای عباراتی مثل XL که در لباس‌های معمولی استفاده دارد ترکیب حروف و اعداد مثل ۰X,1X و … به کار می‌رود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *